Väike-Maarjas minnakse üle pakiautomaadi ja postipunkti kombinatsioonile

Tänu oma kiirele levikule ning kasutusmugavusele on pakiautomaadid postiasutuste kõrval populaarsust kogumas. Nii mõneski maapiirkonnas soovitakse postiasutuste asemel näha piirkonda teenindamas hoopis pakiautomaati.

Kuigi postkontoris saab saata kirja, tellida perioodikat, maksta arveid ning osta postikaupa, siis ligikaudu 80% postkontori tehingutest moodustavad just paki väljastamised või saatmised. Postipunkti puhul, mis töötab näiteks raamatukogus või kaupluses, on see protsent veelgi suurem.

Samal ajal näitavad uuringud, et üle 80% pakisaajatest ja saatjatest eelistab võimalusel pakkide saatmiseks ja kättesaamiseks pigem pakiautomaati – see on lihtne kasutada, mugav, kiire ning pidevalt kättesaadav. Ka Väike-Maarjas leiab Omniva pakiautomaat sagedalt kasutust.

Kui inimeste jaoks muutub postiteenuste kasutamisel oluliseimaks kiire ja mugav paki saamine, peab ka postivõrk ennast pakisaajate vajadustest lähtuvalt ümber korraldama. „Üha enam näeme, et kohtades, kus postiasutuse lahtiolekuaeg kattub enamike inimeste tööajaga, võiks postiasutust asendada kombinatsioon alati kättesaadavast pakiautomaadist ning postipunktist või kandeteenusest," ütles Eesti Posti regiooni juht Ott Nauts. „Nii jäävad postkontoris pakutavad teenused kogukonna elanikele kättesaadavaks kas postipunktis või kirjakandja vahendusel. Põhiliseks tegevuseks kujunenud paki saatmine ning kättesaamine muutub aga pakiautomaadi abil kordades mugavamaks ning kellaajast sõltumatuks."

Ka Väike-Maarjas minnakse üle pakiautomaadi ja postipunkti kombinatsioonile. Väike-Maarja postkontorit asendab alates 13. jaanuarist Väike-Maarja postipunkt. Postipunkt alustab tööd kooli- ja kontoritarvete kaupluses aadressil Simuna mnt 4, Väike-Maarja ning see on avatud E-R kell 9.00-18.00 (lõuna 12.30-13.00) ning laupäeviti kell 9.00-14.00. Postipunkt osutab kõiki samu postiteenuseid nagu postkontorgi. Ainuke erinevus seisneb selles, et postipunkt on erinevalt postkontorist avatud ka laupäeviti.

Kirjakandja toob teenuse ka koju või kontorisse

Paljud ei oska võibolla oodatagi, et postiteenuseid saab kasutada postkontorisse minemata, isegi kodunt lahkumata. Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas postiasutusest kaugemal kui 5 km, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada postiteenuseid oma elu- või asukohast lahkumata. Naljaga pooleks võib öelda, et kirjakandjast saab üha enam postikuller, kes toimetab kohale pakke, müüb marke ja ümbrikuid ning võtab vastu saatmist vajavaid kirju.

Kirjakandja kohalekutsumine on tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleks maksta ka postkontoris. Kirjakandjat saab kohale kutsuda kodulehel oleva vormi kaudu https://www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine või telefonil 6616616.