« Tagasi

Väike-Maarja vallas kehtivad piirangud seoses koroonaviiruse levikuga

Seoses koroonaviiruse levikuga kehtestas Eesti Vabariigi valitsus eriolukorra. Esmaspäevast, 16. märtsist on Vabariigi valitsuse otsusega kõik koolid kogu riigis suletud ja õppetöö jätkub koduse ja distantsõppe vormis.

Viiruse leviku ennetava meetmena suletakse Väike-Maarja Vallavalitsuse hallatavad asutused: Väike-Maarja Gümnaasium, Kiltsi Põhikool, Simuna Kool, Rakke Kool, Väike-Maarja Valla Noortekeskus, Väike-Maarja Seltsimaja, Simuna Rahvamaja, Rakke Kultuurikeskus, Simuna Spordihoone, Väike-Maarja Spordikeskus, Väike-Maarja Muuseum, Väike-Maarja valla Raamatukogu, Rakke Raamatukogu.

Väike-Maarja Gümnaasiumis, Rakke Koolis, Kiltsi Põhikoolis ja Väike-Maarja Muusikakoolis korraldatakse õppetöö distantsõppe (e-õppe) vormis. Õpilased ja vanemad sel ajavahemikul koolimajja minna ei saa. Lapsevanematel palutakse jälgida, et lapsed peaksid kinni koduväliste tegevuste keelust. Lisaks õppetööle ei toimu koolimajas ka ringid ja trennid. Õpetajad käivad vajadusel koolimajas õppetööd korraldamas ja koordineerimas.

Eelnimetatud perioodiks on peatatud osalemine huvi- ja sporditegevustes ning ei soovitata viibida rahvarohketes kohtades.

Rakke Lasteaed Leevike, Simuna Lasteaed ja Väike-Maarja lasteaed jätkavad esialgu tegevust ning lasteaedade sulgemine otsustatakse juhtumipõhiselt. Sellele vaatamata kutsub Väike-Maarja vallavalitsus üles kõiki lapsevanemaid, kellel see vähegi võimalik, jätta lapsed koju ning mitte viia neid riskigruppi kuuluvate vanavanemate juurde.

Väike-Maarja ka Tammiku Hooldekodudes on seatud külastuskeeld, samuti ka Pandivere Pansionis. Pakkide saatmine on lubatud.

Väike-Maarja Vallavalitsuses teenindatakse kodanikke ainult vastava valdkonna spetsialistiga eelneval kokkuleppel, soovitatavalt e-kirja või telefoni teel. Otsekontaktid püütakse viia võimalikult minimaalseks ja rakendada teenuste tagamiseks ja klientide teenindamiseks maksimaalselt e-riigi võimalusi.

Väike-Maarja Vallavalitsusele teadaolevate andmete kohaselt ei ole Väike-Maarja vallas hetkel mitte ühtegi  COVID-19  nakatumise juhtu. Vallavalitsus soovitab kõikidel vallaelanikel järgida Terviseameti juhiseid ja annab jooksvalt täiendavat infot.

Vastavalt Terviseameti soovitusele tuleb kõigil neil, kes saabuvad riskipiirkondadest, jääda kaheks nädalaks koju ning vältida liikumist rahvarohketes kohtades. Haigustunnuste ilmnemisel tuleb telefoni teel konsulteerida oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220.