Tipust Topini vahepunktid jäävad Väike-Maarja valda

MTÜ Seikluste Korraldamise Klubi korraldab 19-20.06 teatejooksu Tipust Topini, mille käigus kümneliikmelised võistkonnad jooksvad Suure-Munamäe tipust Pirita TOP`i juurde. Ürituse eesmärk on populariseerida ühekoos jooksmist ning tutvustada Eestmaa kaunemaid paiku. Tegemist ei ole võistlusega, vaid jooksurõõmu nautimisega.

Jooksul osaleb 50 kümneliikmelist tiimi, korraga jookseb igast tiimist üks liige, tiimid stardivad 5 kaupa 15 minutilise vahega ehk liikumine toimub väga hajutatult. Jooksjad on kohustatud järgima liiklusseadust ning hämaral ajal kannavad nad neoonvärvides helkurveste ja pealampe. Vahetuspunktides on korraldajad, kes jälgivad jooksjate vahetust ning saateautode parkimist.

Rada läbib Väike-Maarja valda ja valla haldusalasse jääb kolm vahetuspunkti: Rakke bussipeatus, Äntu järvede teeots ja Väike-Maarja keskväljak. Jooksjad liiguvad piirkonnas vahemikus ca 3:15-7:15.